O mnie Góry Bieganie Relacje Trasy Purchasius

Mistrzostwa świata w długodystansowym biegu górskim
Anulka siódma na świecie
Relacja Roberta

Ta relacja jest częścią szerszego opisu naszego wyjazdu do USA, który można znaleźć pod poniższym linkiem.

Relacja z wyjazdu do USA

Anulka zajęła siódme miejsce w mistrzostwach świata w długodystansowym biegu górskim. Zawody odbyły się w Górach Skalistych, trasa prowadziła z miejscowości Manitou Springs na szczyt Pikes Peak (4302 m n.p.m.) - 21,5 km, 2382 m przewyższenia. Zawody zdominowali mieszkający na wysokości Amerykanie. W pierwszej piątce wśród mężczyzn załapał się tylko drugi Erytrejczyk, w pierwszej szóstce wśród kobiet czwarta była Mateja Kosovelj - utytułowana Słowenka, tegoroczna wicemistrzyni Europy. Reszta czołówki to mało gościnni (w sensie sportowym) Amerykanie. Anulka jest bardzo zadowolona ze startu między innymi dlatego, że wyprzedziła wszystkie cztery mocne Włoszki, w tym mistrzynię świata z zeszłego roku, Antonellę Confortolę (Anulka zdobyła wtedy brązowy medal MŚ). Ja zająłem 57. miejsce wśród mężczyzn. Jestem bardzo zadowolony z drugiej części biegu, bo jeszcze w połowie dystansu byłem poza pierwszą setką.

Trening na stadionie w Manitou Springs na wysokości 2000 m n.p.m.
Na tym zdjęciu dobrze widać fragmenty trasy - start jest na ulicy na dole, podbiega się na pierwszą górę na środku zdjęcia, meta jest na szczycie Pikes Peak
Na rondzie w Manitou Springs skręca się w lewo w stronę stacji kolejki zębatej na Pikes Peak
Potem prawie cała trasa prowadzi szlakiem Barr Trail
Nawierzchnia na szlaku jest różnorodna, początek jest mocno pod górę, potem są wypłaszczenia i nawet krótkie odcinki w dół
Barr Camp - tu trenowaliśmy przez 4 dni na tydzień przed zawodami; schronisko jest dokładnie w połowie trasy